10.1 C
joi, 16 mai, 2024
Știri de ultima orăSportDaniel Isăilă: Am făcut greşeli de nepermis, a fost lipsă de responsabilitate

Daniel Isăilă: Am făcut greşeli de nepermis, a fost lipsă de responsabilitate

Antrenorul echipei Astra Giurgiu, Daniel Isăilă, a declarat, ieri seară, după înfrângerea din meciul cu Dinamo Zagreb, scor 1-5, că jucătorii săi au făcut greşeli de nepermis la acest nivel şi a precizat că au fost lipsiţi de responsabilitate, informează Mediafax. „Un început dezastruos. Am pierdut categoric. Ne-a învins o echipă foarte bună, dar şi noi am făcut nişte greşeli de nepermis la acest nivel. În prima repriză, din trei centrări am luat trei goluri. A fost lipsă de responsabilitate din partea jucătorilor mei şi ei ne-au taxat. Sunt îngrijorat că primim foarte multe goluri. Am luat patru la Cluj şi cinci acum. Trebuie să ne revenim din punct de vedere moral”, a spus Isăilă.

Astra Giurgiu a fost învinsă, ieri, în deplasare, cu scorul de 5-1 (3-0), de formaţia croată Dinamo Zagreb, în prima etapă a grupei D a Ligii Europa. Golurile învingătorilor au fost marcate de Soudani ’17, ’24, ’45+1, Henriquez ’70 şi Corici ’90+2, în timp ce pentru Astra a înscris Chiţu, în minutul 82.

Dinamo Zagreb: Eduardo – Ivo Pinto (’72, Paulo Machado), Sigali, Simunici, Pivarici – Brozovici, Ademi – Soudani, Antolici (’77, Corici), Wilson – Cop (’67, Henriquez). Antrenor: Zoran Mamici.

Astra Giurgiu: Lung jr. – Pliatsikas, Ben Youseff, Oros, Junior Morais – Yahaya (’74, Florescu), Laban – Enache (’57, Chiţu), Budescu, William – Fatai (’65, Bukari). Antrenor: Daniel Isăilă.

Cartonaşe galbene: Cop ‘4, Antolici ’38, Soudani ’56, Ademi ’90 / Oros ’36, PLiatsikas ’90.

Au arbitrat: Leontios Trattou – Michael Soteriou, Athinodoros Ioannou – Christos Nicolaides, Demetris Masias – Sotiris Viktoros (toţi Cipru).

În etapa a II-a a grupei D a Ligii Europa, Astra Giurgiu va întâlni, pe 2 octombrie, de la ora 22.05, pe teren propriu, formaţia austriacă FC Salzburg.