14.2 C
duminică, 28 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportCraiova, victorie mare la Roman

Craiova, victorie mare la Roman

Handbalistele de la SCM Craiova au obţinut aseară prima victorie din acest sezon al Ligii Naţionale. Jucătoarele pregătite de Aurelian Roşca şi Gheorghe Sbora au învins, în deplasare, cu scorul de 22-18 (11-7) pe HCM Roman, una dintre reprezentantele României în cupele europene în acest sezon. Cu portarii în mare formă, SCM Craiova a făcut un joc excelent, iar finalul a fost unul fără emoţii. Aneta Pârvuţ şi colegele sale s-au bucurat pentru primele trei puncte din noul campionat al Ligii Naţionale. Pentru formaţia din Bănie au evoluat jucătoarele: Ionica Munteanu, Mirela Paşca (portari), Ana Maria Tănasie (2), Mădălina Zamfirescu (3), Ane Eidem (6), Cynthia Tomescu, Andreea Ianaşi, Aneta Pârvuţ (6). Au mai intrat: Ana Maria Apipie (3), Carmen Şelaru, Alexandra Georgescu, Cristina Florica (1), Irina Lazarin (1), Cătălina Cioaric. În minutul 49 al meciului s-a întrerupt curentul în sală, partida fiind reluată după 15 minute. În etapa a treia, SCM Craiova va juca acasă cu HCM Râmnicu Vâlcea, meciul fiind programat duminică, de la ora 13.00.