15.6 C
marți, 14 mai, 2024
Știri de ultima orăSport Handbal (f) - SCM Craiova a învins HCM Roman, scor 22-18, în Liga Naţională

Handbal (f) – SCM Craiova a învins HCM Roman, scor 22-18, în Liga Naţională

Echipa feminină de handbal SCM Craiova a învins astăzi, în deplasare, formaţia HCM Roman, scor 22-18 (11-7), într-un joc din etapa a doua a Ligii Naţionale.Oltencele au condus mai tot timpul, de multe ori la trei-patru goluri avans, iar victoria este importantă ţinând cont că HCM Roman este una dintre echipele care reprezintă România în cupele europene şi care şi-a propus obiective îndrăzneţe şi în acest sezon.

Pentru formaţia din Bănie au evoluat jucătoarele: Ionica Munteanu, Mirela Paşca (portari), Ana Maria Tănasie (2), Mădălina Zamfirescu (3), Ane Eidem (6), Cynthia Tomescu, Andreea Ianaşi, Aneta Pârvuţ (6). Au mai intrat: Ana Maria Apipie (3), Carmen Şelaru, Alexandra Georgescu, Cristina Florica (1), Irina Lazarin (1), Cătălina Cioaric.

În minutul 49 al meciului s-a întrerupt curentul în sală, partida fiind reluată după 15 minute.

În etapa a treia, SCM Craiova va juca acasă cu HCM Râmnicu Vâlcea, meciul fiind programat duminică, de la ora 13.00.