12.6 C
Știri de ultima orăSportFotbal – Steaua - Lugodoreţ Razdag, scor 1-0, în Liga Campionilor

Fotbal – Steaua – Lugodoreţ Razdag, scor 1-0, în Liga Campionilor

Formaţia Steaua Bucureşti a învins în această seară, scor 1-0, pe Arena Naţională, echipa bulgară Lodogoreţ Razdag, în prima manşă a play-off-ului Ligii Campionilor. Unicul gol al meciului a fost marcat de Alexandru Chipciu în minutul 88, cu un şut la colţul lung din marginea careului de şase metri lateral dreapta. De menţionat că în prima repriză campioana României a irosit o lovitură de la unsprezece metri obţinută de Sânmărtean, Chipciu nereuşind să-l învingă pe portarul vecinilor de la sud de Dunăre (’34).

Steaua: Arlauskis – Râpă, Szukala, Varela, Latovlevici – Prepeliţă, Breeveld – Ad. Popa (’83, Iancu), Sânmărtean (’90+2, Filip), Stanciu (’57, Keşeru) – Chipciu. Antrenor: Constantin Gâlcă.

Lodogoreţ: Stoianov – Junior Caicara, Terziev, Moţi, Minev – Zlatinski (’46, Espinho), Diakov – Aleksandrov, Marcelinho (’85, Anicet), Misidjan – Hamza. Antrenor: Georgi Dermendjiev.

Cartonaşe galbene: Chipciu ’35 / Junior Caicara ’27, Hamza ’62.

Au arbitrat: Felix Brych – Mark Borsch, Markus Hacker – Marco Fritz, Bastian Dankert – Tobias Christ (toţi din Germania).

Delegat UEFA: Dusan Tittel.

Supervizor de arbitri: Manuel Lopez Fernandez.

Meciul retur va avea loc miercuri, la Sofia.