11.7 C
miercuri, 15 mai, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal - FRF a anunțat meciurile din faza a III-a din Cupa României

Fotbal – FRF a anunțat meciurile din faza a III-a din Cupa României

Oficialii FRF au stabilit astăzi, prin tragere la sorți, programul meciurilor din faza a III-a din Cupa României, ediția 2014/2015, care se vor desfășura miercuri, 13 august, de la ora 17.30. Singura reprezentantă a Doljului în competiția KO, ACS Podari, va evolua în deplasare, contra formației AS Milcov, grupare pe care a „demolat-o” într-un amical disputat în această vară în localitatea din apropierea Craiovei, impunându-se cu scorul de 7-3.

Iată cele 18 partide din faza a III-a: AS Milcov – ACS Podari, Știința Turceni – Minerul Motru, Pandurii II Tg. Jiu – FC Caransebeș, Voința „Ion Creangă” – FC Cetate Tg. Neamț, CSM Pașcani – Știința Miroslava, FC Panciu – Aerostar Bacău, Inter Cristian – Sepsi OSK Sf. Gheorghe, FC Granitul Babadag – Dunărea Călărași, Voința Snagov – Inter Clinceni, Viitorul Buzău – Dinamo II București, Viitorul Axintele – FC Balotești, Arsenal Malu – FC Ștefănești, Valea Ursului – Chindia Târgoviște, UTA „Bătrâna Doamnă” – NMM Becicherecu Mic, FC Hunedoara – Metalurgistul Cugir, CSC Sânmartin – CS Ineu, Avântul Reghin – Arieșul Turda, Unirea Jucu – FCM Baia Mare.
Conform articolului 31.9 din ROAF, în caz de egalitate după 90 de minute de joc, se trece la prelungiri și, dacă egalitatea persistă, la lovituri de departajare de la punctul de pedeapsă.