13.7 C
miercuri, 15 mai, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal - FC Olt s-a impus în amicalul cu Urban Titu

Fotbal – FC Olt s-a impus în amicalul cu Urban Titu

Divizionara secundă FC Olt Slatina s-a impus astăzi, scor 1-0, în fața formației antrenate de Rică Neaga, Urban Titu, acesta fiind primul amical disputat de gruparea olteană după efectuarea stagiului de pregătire montan, de la Cheile Grădiștei – Fundata. Unicul gol al meciului disputat la Piatra Olt a fost marcat de Marius Curtuiuș la începutul reprizei secunde.

Antrenorul slătinenilor, Dan Oprescu, a folosit două formații distincte în acest duel, în cea de-a doua repriză evoluând și fiul său, David (15 ani), informează Gazeta Nouă.
FC Olt, repriza I: Kirev – Bogdanovic, Gligor, Fâşie, Covalschi – Ignea, Pavel, Luecuţa, Dobricean – Mihai Căpăţînă, Bobi Verdeş.
FC Olt, repriza a II-a: Mogoşanu – Şcheau, Morariu, Gligor, Giurcă – Blănaru, Mihai Căpăţână (70, David Oprescu), Mihăescu, Bălşanu – Dinu, Curtuiuş.
Următorul amical pe care-l va susține FC Olt va avea loc sâmbătă, în deplasare, Sporting Roşiori.