15.5 C
marți, 21 mai, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal - CSU Craiova a remizat, scor 2-2, cu Vardar Skopje

Fotbal – CSU Craiova a remizat, scor 2-2, cu Vardar Skopje

CS Universitatea Craiova a început cu o remiză seria partidelor amicale din cadrul cantonamentului de la Dravograd, premergător campionatului 2014/2015 al Ligii I, terminând 2-2 disputa de astăzi cu Vardar Skopje. Alb-albaștrii au deschis scorul prin Bancu (3), macedonenii au punctat de două ori, în minutele 4 și 36, iar rezultatul final l-a stabilit juniorul Andrei Ivan (90), informează csuc.ro.

CSU a început partida cu următorul „unsprezece”: Brac – Dănănae, Acka, Frăsinescu, Vătăjelu – Neacşa, Bancu, Mateiu, Pleşan – Ferfelea, Curelea. În repriza secundă formula Craiovei s-a schimbat, arătând astfel: Straton – Dănănae, Frăsinescu, Acka (60, Berceanu), Velcovici – Neacșa (55, Sin), Pleșan (55, Nuno Rocha), Madson, Bancu (68, Ivan) – Valskis, Curelea.
Gruparea din Bănie va susține în stagiul din Slovenia încă patru jocuri de verificare, următoarele trei adversare fiind NK Celje (1 iulie), Slaven Belupo (3 iulie) și Olimpia Ljubliana (6 iulie). Oponenta din ultimul test, care va avea loc foarte probabil pe 9 iulie, se va stabili în zilele următoare.