9.7 C
duminică, 28 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportHănescu s-a calificat în sferturile de finală ale Portugal Open

Hănescu s-a calificat în sferturile de finală ale Portugal Open

Tenismenul Victor Hănescu, locul 93 ATP, l-a învins, joi, cu scorul de 6-3, 4-6, 6-3, pe spaniolul Pablo Carreno Busta, locul 60 ATP, şi s-a calificat în sferturile de finală ale turneului Portugal Open, cu premii în valoare de 426.605 de euro, după un meci de două ore şi zece minute, informează Mediafax.

În faza următoare, românul îl va întâlni pe învingătorul partidei dintre Guillermo Garcia-Lopez, locul 39 ATP şi cap de serie numărul 4, şi portughezul Gastao Elias, locul 179 ATP, beneficiar al unui wild card.

Calificarea în sferturile de finală este recompensată cu 45 de puncte ATP şi un cec în valoare de 12.565 euro.