16.4 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal - Liga 1: Pandurii, învingătoare la Mediaș

Fotbal – Liga 1: Pandurii, învingătoare la Mediaș

Pandurii Târgu Jiu a învins în deplasare, cu scorul de 1-0, formaţia Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa 26 a Ligii 1. Maximiliano Giusti a marcat unicul gol al meciului în minutul 46. Acesta a primit o pasă în adâncime de la Buleică, a preluat la marginea careului mare şi l-a învins pe Pleşca cu un şut plasat.

Gaz Metan Mediaş – Pandurii Târgu-Jiu 0 – 1 (0-0)
A marcat:
0-1 Maximiliano Giusti (46)

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Trtovac, Muth, Frăsinescu, Buzean – Tahar (Mărkuş ’64), Todea – Al. Munteanu (Avram ’80), Fl. Dan, C. Petre – Antici (Llullaku ’83). Antrenor: Cristian Dulca.

Pandurii Târgu Jiu: Gliwa – Pleaşcă, Erico, Paraskevas, Momcilovici – Anton (Unguruşan ’76), Breeveld, Elton – Buleică, Giusti (Dos Santos ’83), Ciucur (Nicoară ’63). Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene: Antici ’13, Muth ’37, Frăsinescu ’56, C. Petre ’83 – Elton ’65.

Arbitri: Marcel Bîrsan (central) – Aurel Oniţa, Imre Bucsi (asistenţi) – Ionuţ Coza, Mihai Amorăriţei (asistenţi suplimentari) – Vasile Popescu (rezervă).

Observatori: Marian Salomir, Marius Cheregi.

Potrivit agenției Mediafax, înainte de startul partidei s-a ţinut un minut de reculegere în memoria preşedintelui de onoare al CS Universitatea Craiova, Corneliu Andrei Stroe, care a decedat săptămâna trecută.