20.1 C
joi, 16 mai, 2024
Știri de ultima orăSport„Minerii“ au rezistat o repriză

„Minerii“ au rezistat o repriză

Formaţia Minerul Motru a pierdut cu 4-1 partida susţinută sâmbătă, în deplasare, cu ASA Târgu Mureş, într-un meci contând pentru etapa a 16-a din Liga a II-a, seria 2. Trupa pregătită de Gabriel Zahiu a deschis scorul prin Trifu (‘40), la pauză intrând în avantaj. În repriza secundă gazdele s-au dezlănţuit, punctând prin Amauri (‘59, ‘72), Buhăescu (‘73) şi Hora (‘92).
ASA: Botoşer – Tomozei (‘93, Heil), Gugu (‘77, Hanca), Onicaş, L. Turcu – N’Doye, Cl. Voiculeţ, Amauri, Hora – Bumba, Verdeş (‘66, Buhăescu). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.
Minerul: D. Popescu – Iclănzan, Nueleanu, V. Rada (‘78, Stănescu), Scînteie – Speroni, Stoenac, Nicoloff, Unguru (‘72, Chirea) – Fărcăşanu, P. Trifu. Antrenor: Gabriel Zahiu.
Cartonaşe galbene: N’Doye / Speroni, Stoenac, Nueleanu.
Au arbitrat: D. Haidiner (Hunedoara) – A. Chiţoiu (Timişoara), C. Băla (Arad).
Tehnicianul „minerilor“, Gabriel Zahiu, a fost dezamăgit de prestaţia elevilor săi în ultimele 30 de minute, atunci când s-a făcut şi diferenţa pe tabela de marcaj. „Sunt mulţumit până la un punct de copii. Din păcate, din minutul 60 a intervenit amatorismul, lipsa de experienţă a juniorilor şi am primit patru goluri“, a afirmat Zahiu, pentru GdS.