15 C
miercuri, 29 mai, 2024
Știri de ultima orăSportBaschet (m) – SCM-U Craiova, învinsă după prelungiri la Mediaş

Baschet (m) – SCM-U Craiova, învinsă după prelungiri la Mediaş

Baschetbaliştii de la SCM-U Craiova au fost învinşi sâmbătă, în deplasare, de formaţia Gaz Metan Mediaş, după prelungiri, cu scorul de 97-88 (25-27, 19-17, 17-19, 23-21, 13-4), într-un meci restant din etapa a 10-a din Liga Naţională. Craiova a avut meciul în mână, cu 40 de secunde înainte de expirarea timpului regulamentar avea şase puncte avans, dar gazdele au revenit, au egalat şi au dus partida în prelungiri. În cele cinci minute suplimentare Mediaşul s-a impus cu un categoric 13-4.

Pentru SCM-U Craiova au evoluat: Sten Sokk (7 puncte), Nemanja Maric (12), Bogdan Popescu (18), Mirko Kovac (13), LeVar Seals (20). Au mai intrat: Andrei Căpuşan (5), James Tyler (10), Reinar Hallik (3).

Oltenii vor juca etapa viitoare tot în deplasare, la Târgu Mureş.