17.6 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal: ASA Târgu Mureş – CS Universitatea Craiova 1-1

Fotbal: ASA Târgu Mureş – CS Universitatea Craiova 1-1

CS Universitatea a remizat, sâmbătă seară, în deplasare, scor 1-1, cu ASA Târgu Mureș, într-un meci din etapa a 4-a din Liga a II-a, seria 2. Craiovenii au deschis scorul prin Oprița în minutul 67, iar gazdele au egalat în minutul 90+3 prin Bumba, din penalty. CS Universitatea a avut doi jucători eliminați, Dragalina în minutul 76 și Izvoranu în minutul 90+3, în timp ce de la echipa din Târgu Mureș a primit cartonaș roșu Szilagy în minutul 24.

În etapa viitoare, CS Universitatea Craiova va întâlni pe teren propriu pe Olimpia Satu Mare, sâmbătă, 5 octombrie, de la ora 13.00.

La Târgu Mureș au evoluat următoarele formații:

ASA: 1 Caparco – 14 Cioinac, 9. Buhăescu, 19. Homei (min. 80 Hanca), 21. Creţu (min 26 Anițoiu), 24. Syilagzi, 8. Vîrtic, 86. Patriche, 7 Buhuşi (min. 61 Buhuși), 6. Dan Alexandru, 94 Bumbas

Universitatea: 1. Brac – 18. Cîrjă, 27. Stancu, 25. Ljubinkovic, 14. Izvoranu, 6. Ionescu, 20. Pleşan, 26. Precup (min. 46 Sin), 10. Voinea, 28 Dragu, 19. Opriţa (min. 83 Pătrașcu)