Acasă Sport CS Universitatea Craiova şi FC Universitatea, în aceeaşi serie a Ligii a...

CS Universitatea Craiova şi FC Universitatea, în aceeaşi serie a Ligii a II-a

-

Astăzi, la prânz, în cadrul şedinţei Comitetului Executiv al FRF, desfăşurate la Casa Fotbalului, s-a stabilit componenţa celor două serii ale Ligii a II-a, competiţie care va debuta pe 7 septembrie. Astfel, cele două formaţii ale Craiovei, CS Universitatea şi FC Universitatea, vor evolua în seria a doua, din care mai fac parte următoarele echipe: Gloria Bistriţa, Damila Măciuca, UTA Arad, ASA Târgu Mureş, CSM Vâlcea, Alro Slatina, FC Bihor Oradea, CS Mioveni, Olimpia Satu Mare şi Minerul Motru.

Cele două echipe craiovene se vor întâlni pentru prima dată în campionat în etapa a doua, programată pe 14 septembrie, la Severin, adică pe terenul celor de la FC Universitatea.

În prima serie au fost distribuite 13 cluburi, fiind vorba despre următoarele: Rapid, CSMS Iaşi, Brăila, Buftea, Slobozia, Dunărea, Sportul, Rapid CFR, Farul, Berceni, Gloria Buzău, SC Bacău şi Tărlungeni.

În cadrul aceleiaşi şedinţe s-au stabilit şi componenţa celor şase serii ale Ligii a III-a, după cum urmează: seria 1: Dorohoi, Moineşti, Paşcani, Sporting Lieşti, Petrotub, Bucovina Rădăuţi, Aerostar, Pojorâta, Cetatea, Miroslava, Ceahlăul II, FCM Bacău; seria 2: Axintele, Dunărea Cl., Oţelul II, Ştefăneşti, Cernica, Voluntari, Afumaţi, Feteşti, Gloria Popeşti, Callatis, Lieşti, Conpet Cireşu; seria 3: Dinamo II, Metaloglobus, Baloteşti, Juventus, Clinceni, Vişina Nouă, Domneşti, Apă Craiova, Chiajna II, Tunari, Podari, Balş; seria 4: Hunedoara, Rovinari, Giarmata, AFCM Reşiţa, Pandurii II, Mătăsari, Muncitorul, Vulturii, Caransebeş, Becicherecu, Avrig, Turceni; seria 5: Oşorhei, Pâncota, Dej, Zalău, Seso, Sebiş, Sănătatea, Europa, CSO Cugir, CS Ineu, Jucu, FCM Baia Mare; seria 6: Chindia, Fortuna, SCM Argeşul, Conpet, FC Zagon, Avântul Reghin, FCM Târgovişte, Urban, Civitas, FC Păpăuţi, ACSM Câmpina, Atletic Bradu.

 

Iată programul turului de campionat al Ligii a II-a:

Etapa 1
FC Bihor – UTA
Alro – CSM Rm. Vâlcea
Minerul Motru – CS Mioveni
CS U Craiova – Gloria Bistriţa
Olimpia – FC U Craiova
FCM Tg. Mureş – Damila

Etapa 2
CSM Rm. Vâlcea – FC Bihor
CS Mioveni – Alro
Gloria Bistriţa – Minerul Motru
FC U Craiova – CS U Craiova
Damila – Olimpia
UTA – FCM Tg. Mureş

Etapa 3
CSM Rm. Vâlcea – UTA
FC Bihor – CS Mioveni
Alro – Gloria Bistriţa
Minerul Motru – FC U Craiova
CS U Craiova – Damila
Olimpia – FCM Tg. Mureş

Etapa 4
CS Mioveni – CSM Rm. Vâlcea
Gloria Bistriţa – FC Bihor
FC U Craiova – Alro
Damila – Minerul Motru
FCM Tg. Mureş – CS U Craiova
UTA – Olimpia

Etapa 5
CS Mioveni – UTA
CSM Rm. Vâlcea – Gloria Bistriţa
FC Bihor – FC U Craiova
Alro – Damila
Minerul Motru – FCM Tg. Mureş
CS U Craiova – Olimpia

Etapa 6
Gloria Bistriţa – CS Mioveni
FC U Craiova – CSM Rm. Vâlcea
Damila – FC Bihor
FCM Tg. Mureş – Alro
Olimpia – Minerul Motru
CS U Craiova – UTA

Etapa 7
UTA – Gloria Bistriţa
CS Mioveni – FC U Craiova
CSM Rm. Vâlcea – Damila
FC Bihor – FCM Tg. Mureş
Alro – Olimpia
Minerul Motru – CS U Craiova

Etapa 8
FC U Craiova – Gloria Bistriţa
Damila – CS Mioveni
FCM Tg. Mureş – CSM Rm. Vâlcea
Olimpia – FC Bihor
CS U Craiova – Alro
Minerul Motru – UTA

Etapa 9
UTA – FC U Craiova
Gloria Bistriţa – Damila
CS Mioveni – FCM Tg. Mureş
CSM Rm. Vâlcea – Olimpia
FC Bihor – CS U Craiova
Alro – Minerul Motru

Etapa 10
Damila – FC U Craiova
FCM Tg. Mureş – Gloria Bistriţa
Olimpia – CS Mioveni
CS U Craiova – CSM Rm. Vâlcea
Minerul Motru – FC Bihor
Alro – UTA

Etapa 11
FC Bihor – Alro
CSM Rm. Vâlcea – Minerul Motru
CS Mioveni – CS U Craiova
Gloria Bistriţa – Olimpia
FC U Craiova – FCM Tg. Mureş
UTA – Damila

ȘTIRI VIDEO GdS