20.6 C
Știri de ultima orăSportCeahlăul Piatra Neamţ - Pandurii Târgu Jiu, scor 1-0, în Liga I

Ceahlăul Piatra Neamţ – Pandurii Târgu Jiu, scor 1-0, în Liga I

Echipa Ceahlăul Piatra Neamţ a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia Pandurii Târgu Jiu, într-un meci din etapa a IV-a a Ligii I, aceasta fiind prima înfrângere a gorjenilor în actuala ediţie de campionat.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Stana, în minutul 18, cu un şut de la 25 de metri.

În minutul 32, Nicoară (Pandurii) a ratat un penalti dictat de arbitrul Sebastian Colţescu pentru un presupus henţ în careu comis de Stana.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Jovici – Dumitraş, Cânu, Marc, Cazan – Stana, Achim – Constantinescu (Rusu ’90), Golubovici, Chitoşcă (Onciu ’84) – Jula (Ichim ’72). Antrenor: Vasile Miriuţă.

Pandurii Târgu Jiu: Lazar – Unguraşan, Mamele, Rada (Brata ’83), Momcilovici – Nistor, Anton – Ciucur, Eric, Nicoară (Buleică ’70) – Matulevicius (Adrovici ’64). Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene: Marc ’77, Cazan ’87 / Anton ’44, Momcilovici ’48, Eric ’90.

Arbitri: Sebastian Colţescu (central) – Vasile Marinescu, Alexandru Vodă (asistenţi) – Emil Voicu (rezervă).

Observatori: Constantin Stefan, Romeo Pascu.