14.2 C
duminică, 28 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal – Minerul Motru - FC Universitatea Craiova, scor 1-1, într-un joc amical

Fotbal – Minerul Motru – FC Universitatea Craiova, scor 1-1, într-un joc amical

Formaţia FC Universitatea Craiova a terminat la egalitate, scor 1-1, partida amicală disputată vineri seară, în deplasare, cu Minerul Motru. Gazdele au deschis scorul în minutul 30, prin Rada, care a executat perfect o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri. Alb-albaştrii au restabilit egalitatea în minutul 77, prin Ahoua, după o fază prelungită de atac.

Minerul Motru: Popescu – Traşcă, Dicu, David, C. Laurenţiu – Rada, Stanciu, Speroni, Chirea – Răducă, Stoenac. Antrenor: Ştefan Nanu.

FC Universitatea: Hotoboc – Mitic, Acka, Cosic, Buşu – Săceanu, Mârzeanu, Goge, N. Nicolae – Jaksic, Bălan. Au mai intrat: Mattia Maggioni (portar italian, venit de la Sergno – n.r.), Cruceru, Frăsineanu, Stoianof, Ahoua, G. Dinu, Rioşanu. Antrenor: Nicolo Napoli.

Cartonaş roşu: Speroni ’55.

Au arbitrat: Daniel Popescu – Gheorghe Dănăşel, Dănuţ Birău.

Spectatori: 1.000.