23.3 C
duminică, 28 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportCS „U“, depăşită de Buducnost

CS „U“, depăşită de Buducnost

Formaţia CS Universitatea Craiova a pierdut al doilea joc amical disputat în cantonamentul din Serbia. Elevii lui Erik Lincar au fost depăşiţi cu 1-0, sâmbătă seară, de vicecampioana Muntenegrului, Buducnost Podgorica. Unicul gol al meciului a fost marcat dintr-un penalti, după un fault comis de Gabriel Velcovici, în minutul 26. Antrenorul formaţiei din Bănie, Erik Lincar, a folosit în prima repriză următoarea formulă: Bojan Brac – Marian Cârjă, Florin Pătraşcu, Zoran Ljubinkovic, Gabriel Velcovici – Adrian Ionescu, Răzvan Gorovei (‘38, Gabriel Precup) – Enache Câju, Cristian Bardu, Adrian Sin – Albert Voinea. În repriza secundă au mai intrat: Ionuț Stancu, Dragoș Dragalina, Florin Pârvu, Ramses Gado, Cristian Ganea, Claudiu Dragu, Gabriel Precup, Albert Voinea (Adrian Sin – ‘65), Zoran Ljubinkovic (Florin Pătrașcu – ‘65), Bogdan Scarlat.
Pentru acest joc, staff-ul tehnic a decis să-l menajeze pe atacantul Daniel Opriţa, conform Digi Sport.
În primul joc amical de pe teren sârbesc, CS Universitatea a câştigat cu 2-0 în faţa echipei Mladost Lucani.
Următoarea partidă de verificare pentru formaţia olteană va avea loc astăzi, de la ora 19.30, adversară fiindu-i OFK Petrovac (Liga I din Muntenegru). Ultima confruntare de la Zlatibor este programată miercuri, de la ora 19.30, CS Universitatea Craiova urmând să întâlnească formaţia sârbă Borac Cacak.