17.8 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportConcordia Chiajna - Pandurii Târgu Jiu, scor 0-1, în Liga 1

Concordia Chiajna – Pandurii Târgu Jiu, scor 0-1, în Liga 1

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a învins, astăzi , în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Concordia Chiajna, într-un meci contând pentru etapa a XXXIII-a, penultima a Ligii I.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Mihai Răduţ, în minutul 8, care a deviat o centrare de la Ibeh de pe stânga.

Din minutul 74, Concordia a evoluat cu un jucător mai puţin după eliminarea lui Bambara.

În minutul 90+3, Concordia a marcat, însă golul a fost anulat pentru fault în atac.

Concordia Chiajna: Niţă – Apostol (Roşu ’28), Leca, Ghionea, Bambara – Novac – Serediuc, S. Pană, Purece, Coşereanu (Bucurică ’76) – Welington. Antrenor: Ilie Stan.

Pandurii Târgu Jiu: Lazăr – Unguruşanu, Mamele (Rada ’80), Viera, Al. Vlad – Al. Dan, C. Cristea – Răduţ, Voiculeţ (Predescu ’90+1), Ibeh – Matulevicius (Lemnaru ’86). Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene: Coşereanu ’23, Bambara ’30, ’74, Wellington 35, Serediuc ’67, Purece ’74, Ghionea ’90+3 / Mamele ’42, Unguruşan ’64, Rada ’88, Lemnaru ’90.

Cartonaş roşu: Bambara ’74.

Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs, ajutat de Miclos Nagy şi Alexandru Cerei. Rezervă a fost Eduard Ioniţă.

Observatori au fost Sajtos Laszlo şi Ion Craiu.