13.4 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal – Liga a 3-a: CS Apa a remizat în deplasare cu Reșița

Fotbal – Liga a 3-a: CS Apa a remizat în deplasare cu Reșița

CS Apa a remizat, vineri, cu Muncitorul Reșița, în deplasare, scor 1-1, într-un meci din etapa a 22-a a Ligii a 3-a. Au marcat Renato Bălan, în minutul 11, pentru echipa craioveană, respectiv Mihai Flori, în minutul 41, autogol, pentru gazde.

Muncitorul: Giurcanu – Firițeanu (min. 71 Bobină), Dobre, Beică, Vasiliu – Olpașu, Doană (min. 63 Bârsan), Popescu, Cârmaci – Timbota (min. 81 Loba), Fara. Antrenor: Silviu Izvernar.

CS Apa: Surdu – Orban, Flori, Dreșcă, Firoiu – Copilescu, Dina, Stoichițoiu, Bușică (min. 90+2 Gârbiță) – Bălan (min. 66 Poenaru), Răduț (min. 88 Carauleanu). Antrenor: Ionel Luță.

Cartonașe galbene: Firițeanu, Dobre, Bobină / Bușică, Răduț, Bălan, Dreșcă, Surdu, Carauleanu.

Au arbitrat: Răzvan Drăgoi, Chițoiu Nicolae, Casian Băla.

Observatori: Dan Monea, Ioan Bogdan.

Editor: Ionuț Nica.