14 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportOţelul, prea tare pentru Severin

Oţelul, prea tare pentru Severin

Planurile de acasă nu s-au potrivit la Galaţi, CS Turnu Severin cedând cu 2-0 în faţa Oţelului, în partida disputată sâmbătă, în cadrul rundei a 26-a. Pentru gălăţeni au marcat Jaka Stromajer (‘45) şi Astafei (‘55).
De menţionat că meciul a fost întrerupt în prima repriză, din cauza condiţiilor meteorologice, ploaie torenţială însoţită de grindină. La scurt timp după ce arbitrul Lucian Rusandu a luat mingea şi cele două echipe au început să se îndrepte către marginea terenului, vremea s-a calmat, astfel că jocul a putut fi reluat.
De asemenea, oltenii de la Dunăre au evoluat cu un om mai puţin din minutul 74, Alex Neacşa văzând cel de-al doilea cartonaş galben şi implicit pe cel roşu.
Oţelul Galaţi: Grahovac – Cojoc, Benga, Sîrghi, Murgoci – Iorga, Costin, Neagu (‘82, Antunes) – Astafei, Paraschiv (‘68, Marquinhos), Stromajer (‘72, Gazale). Antrenor: Petre Grigoraş.
CS Turnu Severin: Panagopoulos – Dănănae, Tătaru, Asanovic, Djalilov – Olah (‘68, D. Stoica), Hasanovici, Vranjkovici, Velcovici (‘53, Neacşa), Costea – Tole (‘60, Roman). Antrenor: Jerry Gane.
„Ne-am pus mari speranţe în acest joc, am început foarte bine partida, dar, din păcate, am ratat două-trei ocazii foarte bune. Din nefericire, am primit gol la finalul primei reprize şi chiar dacă am încercat în partea a doua să revenim a venit golul doi şi eliminarea pe care nici acum nu o înţeleg. Ştiu că este foarte greu, dar vom lupta atâta timp cât matematic avem şanse să ne salvăm“, a declarat antrenorul echipei CS Turnu Severin, Jerry Gane, la Digi Sport.