22.3 C
marți, 11 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportHaltere - Elena Ramona Andrieş, locul trei la Campionatele Europene de la Tirana

Haltere – Elena Ramona Andrieş, locul trei la Campionatele Europene de la Tirana

Sportiva Elena Ramona Andrieş a cucerit, luni seară, medalia de bronz la categoria 48 de kilograme din cadrul Campionatelor Europene de haltere care se desfăşoară la Tirana (Albania), informează Mediafax. Andrieş a ridicat 81 de kilograme la smuls şi 98 de kilograme la aruncat şi cu un total de 179 de kilograme s-a clasat pe locul trei.
Titlul european i-a revenit italiencei Genny Caterina Pagliaro, cu un total de 181 de kilograme, în timp ce medalia de argint a fost cucerită de azera Silvia Aneglova, cu 179 de kilograme, dar mai uşoară la cântar decât sportiva din România.