10.6 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportCraiovenii au pierdut în Zăvoi

Craiovenii au pierdut în Zăvoi

CS Apa Craiova a pierdut la limită, scor 0-1, partida amicală, disputată vineri, în Zăvoi, în compania divizionarei secunde CSM Vâlcea. Unicul gol al meciului a fost marcat de Andrei Neagoe, în minutul 55. De menţionat că gruparea din Bănie a irosit două ocazii mari de gol, prima prin Alex Dreşcă, după o centrare a lui Răduţ, a cărui lovitură a fost scoasă de sub bară, cu greu, de Pascal (‘23). A doua oportunitate l-a avut în prim-plan pe Bogdan Buşică, atacantul craiovenilor a scăpat singur cu portarul vâlcean, dar a tras pe lângă poartă (‘83).
CSM Vâlcea: Pascal – Lungu, Potopea, Plecanciuc, Tomozei – O. Vasile, Pârvu, Neagoe, Cruceru – Stoica, Gogoşoiu. În repriza a doua au mai intrat: Nkongue, Rondac, Eremia, Săraru, Dumitrache, Cl. Ştefan, Popa. Antrenor: Alexandru Pelici.
CS Apa Craiova: Surdu – Orban, Chiriţă, E. Dina (’82, Flori), Firoiu – Niţă (’62, D. Stancu), Trăistaru (’57, Buşică), Dreşcă (’85, Poenaru), R. Căle – Răduţ (’87, Carauleanu), Şt. Stancu (’68, Copilescu). Antrenor: Ionel Luţă.
Au arbitrat: Iuliana Demetrescu – Nicolae Dobrică, Robert Mitroi.