25.1 C
duminică, 28 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal - Universitatea Cluj - CS Turnu Severin, scor 1-0, în Liga I

Fotbal – Universitatea Cluj – CS Turnu Severin, scor 1-0, în Liga I

Formaţia CS Turnu Severin a pierdut, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), în faţa echipei Universitatea Cluj, într-un meci contând pentru etapa a 22-a a LigiiI. Unicul gol al meciului a fost marcat de Alin Buleică, în minutul 65, cu un şut din unghi, după ce a întors doi adversari.

Din minutul 57, CS Turnu Severin a evoluat cu un jucător mai puţin după ce Vranjkovici a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

Universitatea Cluj: Boşneag – Ciupe, Al. Raţiu, Ninu, Nicola – Bucşă, Adi Popa II (Apostu ’56) – Buleică, Hidişan, Borza (Muzac ’55) – V. Dinu (Dedu ’76). Antrenor: Ionel Ganea

CS Turnu Severin: Panagopoulos – Dănănae, Durimel, Tătaru (Asanovici ’46), Djalilov – Vranjkovici, Olah – Brata (Neacşa ’75), Tole (Hasanovici ’61), Fl. Costea – Joel Thomas. Antrenor: Ionel Gane

Cartonaşe galbene: Nicola ‘8, Ninu ’80, Hidişan ’84, Muzac ’85 / Vranjkovici ’50, ’57

Cartonaş roşu: Vranjkovici ’57

Meciul a fost arbitrat de Radu Petrescu, ajutat de Iulian Radu şi Daniel Hulubei. Rezervă a fost Florin Mihai Marcu.

Observatorii partidei au fost Alexandru Boc şi Gheorghe Moise.

În tribune au avut acces gratuit doar femeile şi copiii cu vârste de până la 14 ani, Universitatea Cluj fiind obligată să joace două meciuri cu porţile închise, după incidentele din timpul partidei cu Steaua Bucureşti.

Aproximativ 1.000 de fani ai echipei Universitatea Cluj au urmărit meciul cu ajutorul unui videoproiector care a transmis imaginile pe suprafaţa exterioară a Cluj Arena.