22.9 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal - Ceahlăul Piatra Neamţ - Pandurii Târgu Jiu, scor 0-1, în Liga I

Fotbal – Ceahlăul Piatra Neamţ – Pandurii Târgu Jiu, scor 0-1, în Liga I

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Ceahlăul Piatra Neamţ, într-un meci din etapa a 20-a a Ligii I, informează Mediafax. Unicul gol al partidei a fost înscris de Matulevicius, în minutul 28, cu o lovitură de cap de la aproximativ 6 metri.

În minutul 66, Matulevicius a trimis încă o dată mingea în poarta apărată de Miron, dar această reuşită a fost anulată pe motiv de ofsaid.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Miron -Moreno (Dumitraş ’64), Ichim, Cazan, Marc – Onciu (Bădescu ’83), Ad. Gheorghiu – Ştefănescu (Achim ’31), Golubovici, Stana – Constantinescu. Antrenor: Constantin Enache

Pandurii Târgu Jiu: Mingote – Unguruşan, O. Viera, Rada, Al.Vlad – Nistor, P. Anton – Răduţ (Lemnaru ’86), Voiculeţ (Rusu ’90), Nicoară (Al. Grigoraş ’68) – Matulevicius. Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene:Moreno ’56, Constantinescu ’57, Golubovici ’66, Cazan ’74 / Nicoară ’56, Rada ’68

Au arbitrat: Istvan Kovacs (central) – Miclos Nagy, Mircea Grigoriu (asistenţi) – Dragoş Teodor (rezervă)

Observatori: Sorin Boca, Ion Dumitru.