20.9 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal – CS Turnu Severin a remizat, scor 1-1, cu Minerul Mătăsari

Fotbal – CS Turnu Severin a remizat, scor 1-1, cu Minerul Mătăsari

Divizionara A CS Turnu Severin a terminat la egalitate, scor 1-1, partida amicală disputată duminică, la Motru, cu Minerul Mătăsari. Daniel Sandu a deschis scorul pentru „mineri“ (’55), din lovitură liberă, iar Sergiu Arnăutu a restabilit egalitatea în minutul 85.

Severin: Panagopoulos – Moustakis, Tătaru, Biris, Velcovici – Hasanovic, Olah, Poiană, Avrămescu – Arnăutu, O. Tole. Au mai intrat: Mecea – Asanovic, Tripsas, Papagheridis, Negotei, Villas, Pavel Sorin, Ivan Bubalo şi Ciprian Brata.

Mătăsari: repriza 1: Barbu – Geoagă,Sava, Ularu, Pârvu – M. Dinu, Grecea, I. Stoian, Turcin – Ştoiu, G. Luca; repriza a 2-a: Pârjol – M. Dinu, C. Roman, Ularu, Ciocioană – Săvulescu, L. Vlăduţ, D. Sandu, Diarrassouda – Ad. Clipici, C. Mohora.