21.2 C
miercuri, 1 mai, 2024

CS Apa a promovat

Judeţul Dolj va avea sigur o reprezentantă în Liga a III-a de fotbal, după ce CS Apa Craiova a câştigat aseară meciul de baraj cu Posada Perişani (Vâlcea), scor 3-2, după prelungiri. Partida s-a desfăşurat la Rovinari, în prezenţa a 1.000 de spectatori. Posada Perişani avea deja 2-0 la pauză, prin golurile reuşite de Bărbuţ (‘8) şi Mătăsaru (’23), dar în repriza secundă craiovenii, pregătiţi de Victor Naicu, au egalat, după două goluri din penalti marcate de Stăncuţa (’55) şi Băia (’77), ducând partida în prelungiri. În minutul 93 Tâmplaru a reuşit golul promovării pentru CS Apa. Pentru CS Apa au evoluat: Surdu – Ionele, Gheorghiţă, Sodoleanu, Lupu – Tâmplaru, Nedelea, D. Niţă, O. Trăistaru – Cojocaru, Stăncuţa. Au mai jucat: Răduţ, Băia, Tătaru, Marin. Pentru Posada Perişani (antrenor Costel Gaiţă) au jucat: Cruceru – D. Stanciu, A. Pufu, Bărbuţ, Creangă – Racolţa, Mătăsaru, M. Pufu, Negrescu – Puşcatu, C. Popa. Au mai jucat: Mocioacă, Paşoi, Fistogeanu, Voicu.