19.4 C
marți, 7 mai, 2024
Știri de ultima orăSportBănel a dat o bară şi o pasă de gol

Bănel a dat o bară şi o pasă de gol

Lui Bănel Nicoliţă îi merge foarte bine în Franţa, la Saint-Etienne, care s-a impus la limită, scor 1-0, în partida de sâmbătă cu Sochaux, contând pentru etapa a 20-a din Ligue 1. Victoria „sfinţilor“ a fost adusă de Zouma, care a marcat în minutul 77, cu un şut la colţul lung, după o pasă excelentă a lui Nicoliţă. Bănel a făcut de altfel o partidă foarte bună, în contul său fiind trecută şi o bară, în minutul 54 al partidei a bătut un corner direct pe poartă, la colţul lung, portarul advers fiind spectator. Saint-Etienne a făcut 33 de puncte şi a urcat pe locul 6 în clasament, dar ar putea fi depăşită de Olympique Marseille, care urma să joace aseară, după închiderea ediţiei, cu Lille (locul 3).