24.5 C
Știri de ultima orăSportISU Dolj, campioană

ISU Dolj, campioană

Echipa de fotbal a ISU Dolj a câştigat ieri, pentru a cincea oară consecutiv, Campionatul Naţional al Ministerului de Interne, învingând în finala disputată la Bucureşti, pe stadionul „Dinamo“, ISU Argeş cu 2-1, după prelungiri. După 90 de minute, scorul a fost egal, 1-1. Craiovenii au punctat primii, prin Bălă (‘31), dar s-au văzut egalaţi până la pauză, Marius Radu (‘43) înscriind pentru argeşeni. Ghiţă (‘115) a marcat golul decisiv, care i-a scăpat pe pompieri de loteria penaltiurilor şi a adus încă un trofeu în vitrina echipei antrenate de Paul Răducan. Acesta a mizat pe: Opriş – Vătu, Sandu, Grecu, Enache – Răducan, Diţă, Stamin, Gae – Ghiţă, Bălă. Au mai evoluat: Duculescu, Corcoveanu, Păun, Dumitrică şi Creţu.
„Suntem campionii absoluţi ai acestei întreceri, cu cinci cupe câştigate consecutiv. Un record care cu greu va putea fi atins de o altă echipă. Mă bucur pentru această reuşită şi sper ca ea să fie urmată de alte victorii“, a spus antrenorul Paul Răducan.