Stadion: Shporttsentrum Auge din Seekirken
Au înscris: Stromajer ‘64 / Davydov ‘6, Bucur 90 p, Mamedov ‘85.
Pandurii: Mingote (‘80, Horvat) – Pleaşcă (‘3, Rusu), Chiricheş (‘60, Cardoso), Viera (‘73, Tătaru), Vlad (‘46, Grecu) – Nistor (‘46, Avramescu), Pintilii (‘46, Voiculeţ), Cristea (‘70, Brata) – Lemnaru (‘81, Popete), Batin, Stromajer (‘81, Bucur). Antrenor: Petre Grigoraş.
Kuban: Belenov (‘46, Namaşco) – Prince, Bendz, Rogochy (‘63, Tlisov) Mamedov (‘46, Gorelov), Skvernyuk (‘63, Mamedov), Bugaev, Komkov, Michael, Kubik, Davydov (‘76, Gigel Bucur). Antrenor: Dan Petrescu.
Arbitru: Martin Piatra (Polonia)

Turneul de pregătire al pandurilor lui Grigoraş şi meciurile din Austria au luat sfârşit
printr-un meci amical disputat joi seară în compania formaţiei ruse Kuban Krasnodar, partidă terminată cu victoria elevilor lui Dan Petrescu, cu scorul de 3-1. Întâlnirea s-a disputat la Seekirken, la zece kilometri de Salzburg, Kuban venind din Germania, acolo unde se află în cantonament. Ruşii au deschis scorul repede, în minutul 6, prin Davydov, scor menţinut până la pauză, deşi Pandurii au ratat mai multe ocazii de a egala prin Lemnaru, Batin şi Stromajer. La reluare, Pandurii au egalat prin Stromajer (‘64), dar în ultimele zece minute ale partidei, Kuban a mai înscris de două ori prin Gigel Bucur (‘80 p) şi Mamedov (‘85). La ultimul gol al formaţiei lui Dan Petrescu, în poarta echipei gorjene s-a aflat Horvat, deoarece Pandurii efectuaseră toate schimbările. Gruparea gorjeană a revenit vineri în România.
Selecţionerul Victor Piţurcă s-a aflat în tribuna stadionului din Seekirken, venit la meci împreună cu secundul Eugen Neagoe, fost antrenor al Pandurilor. Jocul cu Kuban Krasnodar a fost al patrulea urmărit de selecţioner în stagiul din Austria al echipei Pandurii. Conform site-ului clubului din Târgu Jiu, selecţionerul Victor Piţurcă a apreciat jocul echipei Pandurii chiar dacă aceasta a pierdut meciul.