10.1 C
joi, 16 mai, 2024
Știri de ultima orăSportPoliţiştii doljeni, medaliaţi

Poliţiştii doljeni, medaliaţi

Doi poliţişti doljeni au urcat pe podium, la Arad, la un concurs de tenis de masă, contând pentru faza interjudeţeană a Campionatului Ministerului Administraţiei şi Internelor (MAI). Ion Badea, agent principal în cadrul Secţiei 1 de Poliţie Craiova, a câştigat medalia de bronz la categoria de vârstă +45 de ani şi totodată a primit şi diploma pentru „cel mai tehnic jucător al turneului“. Celălalt craiovean medaliat a fost Nicolae Glogogeanu (foto), agent-şef în cadrul Biroului Rutier, care a obţinut medalie de argint la categoria 36-45 de ani. Cele două medalii se adaugă în vitrina celor doi agenţi de poliţie, care de-a lungul anilor au reprezentat Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Dolj la numeroase competiţii sportive, în special tenis de masă.