27.8 C
sâmbătă, 15 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportPoloiştii luptă azi cu Turcia la CE

Poloiştii luptă azi cu Turcia la CE

Naţionala de polo pe apă a României va întâlni astăzi, de la ora 15.00, echipa similară a Turciei, într-un meci contând pentru locurile 7-10 la Campionatul European de la Zagreb, informează Agerpres. Adversara tricolorilor a dispus de Macedonia cu scorul de 9-6. România, pregătită de ungurul Istvan Kovacs, a câştigat cu 12-6 în faţa Turciei în primul său meci la competiţia de la Zagreb, iar în cazul unei noi victorii va juca pentru locurile 7-8 cu învingătoarea dintre Spania şi Grecia.
Iată rezultatele înregistrate ieri, la CE de la Zagreb: sferturi de finală (1-6): Muntenegru – Serbia 5-6, Italia – Germania 6-2; sferturi de finală (7-12): Turcia – Macedonia 9-6, Spania – Rusia 9-6.
Programul meciurilor de astăzi: locurile 11-12: Rusia – Macedonia (ora 11.00); locurile 7-10: Spania – Grecia (13.00), Turcia – România (15.00); semifinale: Serbia – Croaţia (18.45), Italia – Ungaria (21.40).