19.5 C
joi, 16 mai, 2024
Știri de ultima orăSportCociş s-a accidentat

Cociş s-a accidentat

Echipa antrenată de Walter Zenga, Al-Nassr, la care evoluează mijlocaşii români Ovidiu Petre şi Răzvan Cociş, a câştigat primul meci din noua ediţie a campionatului din Arabia Saudită în faţa celor de la Najran, scor 1-0. Omul meciului a fost Ovidiu Petre, care a reuşit să înscrie golul victoriei în minutul 83, în urma unei faze spectaculoase, în care balonul a lovit de două ori transversala. Ex-stelistul a fost integralist, în timp ce Răzvan Cociş s-a accidentat în minutul 88 şi a fost înlocuit cu Al Mubarak.
Se pare că accidentarea lui Cociş este destul de gravă şi acesta ar putea rata primele meciuri ale naţionalei României din preliminariile CE 2012. Mijlocaşul român nu s-a antrenat în ultimele zile, iar staff-ul medical al lui Al-Nasr anticipează că jucătorul ar putea sta pe tuşă până la trei săptămâni. În aceste condiţii, Cociş are şanse minime să joace în partidele cu Albania (3 septembrie) şi Belarus (7 septembrie).