19.3 C
miercuri, 15 mai, 2024
Știri de ultima orăSportVlad Munteanu, neinclus în lotul Arminiei

Vlad Munteanu, neinclus în lotul Arminiei

Echipa la care este legitimat mijlocaşul român Vlad Munteanu, Arminia Bielefeld, a remizat duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu Eintracht Frankfurt, într-un meci din etapa a 23-a a Bundesligii. Munteanu nu a fost reţinut în lot pentru acest meci. Arminia se situează pe locul 15 în clasamentul primei ligi germane, cu 21 de puncte, la doar un punct de primul loc retrogradabil, care este ocupat de Energie Cottbus.
În altă partidă disputată duminică în runda a 23-a a Bundesligii, Bayer Leverkusen a remizat acasă cu VfL Bochum, scor 1-1. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 32, prin Dabrowski, însă Bayer a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj în minutul 66, graţie reuşitei lui Helmes. Fostul jucător al formaţiei Pandurii Târgu Jiu, Constant Djakpa, a fost rezervă la echipa gazdă.