15.5 C
marți, 21 mai, 2024
Știri de ultima orăSportSăceanu este nepregătit fizic

Săceanu este nepregătit fizic

Robert Săceanu a debutat sâmbătă la CSM Râmnicu Vâlcea, într-un meci de verificare disputat în deplasare, în compania echipei Petrolul Ploieşti, partidă pierdută de olteni cu scorul de 2-1. Golul vâlcenilor a fost marcat în minutul 89 de Jaka Stromajer.
Introdus la pauză, Robert Săceanu a lăsat impresia că poate ajuta echipa CSM Vâlcea, dar prestaţia sa l-a dat de gol în ceea ce priveşte pregătirea fizică precară. „Robert este un jucător de care aveam nevoie. Are multă determinare şi cunoaşte bine poziţionarea în teren. Problema la el este din punct de vedere fizic. Acum joacă doar 30 de minute la intensitate maximă. Va creşte fizic până la meciul de la Turda, în prima etapă din retur, dar e clar că nu va fi nici atunci la potenţial maxim“, a spus Alin Artimon, antrenorul echipei vâlcene. În meciul cu prahovenii, CSM a aliniat următoarea formulă de start: Perianu – Pasăre, Kutlacek, C. Dinu, Goge – I. Popa, R. Dobre, Sg. Popescu, Gârlă – Câju, Stromajer. Pe parcursul întâlnirii au mai jucat: Rusandu, Boroiban, Săceanu, Dandea, Vişan, Pârvu, Roşca. CSM Vâlcea va susţine miercuri un nou meci de verificare, contra echipei-satelit, iar sâmbătă va înfrunta, în deplasare, Pandurii Târgu Jiu.