20.4 C
miercuri, 8 mai, 2024
Știri de ultima orăSportCSM Vâlcea, egal cu Aris Salonic

CSM Vâlcea, egal cu Aris Salonic

Aflaţi în cantonament la Kaprun, fotbaliştii de la CSM Râmnicu Vâlcea au disputat o nouă partidă amicală, de data aceasta în compania echipei Aris Salonic, una dintre reprezentantele Greciei în Cupa UEFA. Meciul s-a încheiat nedecis, 0-0, dar oltenilor le-a fost anulat un gol marcat de Boroiban, pe motiv de ofsaid, în timp ce grecii au ratat un penalti, în minutul 87. Antrenorul Ilievski a mizat pe următorul unsprezece: Perianu – Dinu, Vişa, Vătavu, Facundo – I. Popa, Labun, Câju, Roşca – Nimes, Luca. Pe parcursul jocului au mai intrat Melcea, Gârlă, Băltăţeanu, Boroiban, Pasăre şi Kutlacek. CS Municipal a mai disputat aseară un ultim amical în Austria, în compania italienilor de la Padova.
Plecarea spre Râmnicu Vâlcea este programată în această dimineaţă. Pe 9 august, CSM îşi va prezenta lotul înaintea unui meci amical, cel mai probabil cu Concordia Chiajna. Conducerea vâlceană a reuşit să-l convingă pe fostul selecţioner al Macedoniei, Nicola Ilievski, să continue pe banca tehnică a formaţiei din Zăvoi. „Domnul Ilievski a semnat un contract valabil pe un sezon, cu drept de prelungire“, a precizat preşedintele executiv al CS Municipal, Alin Trandafir.