16.2 C
marți, 30 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportLuptă oltenească la junioare III

Luptă oltenească la junioare III

În perioada 20 – 25 mai, în Sala Sporturilor din Târgu Secuiesc, se dispută Turneul Final al Campionatului Naţional la handbal feminin, junioare III. Oltenia este reprezentată de două echipe, Chimia Râmnicu Vâlcea şi CSŞ Caracal, formaţii care se vor întâlni astăzi într-una dintre semifinale, de la ora 10.00. CSŞ Caracal a câştigat seria I, după ce a trecut de echipele LPS Piatra Neamţ, cu 37-23, şi Liceul Teoretic Mozes Târgu Secuiesc, cu 30-17, şi a pierdut la limită în faţa echipei CSŞ 2 Baia Mare, cu 24-25. Echipa pregătită de Nicoleta Lazăr, CS Chimia Vâlcea, a terminat pe locul secund în grupa a II-a, după ce a trecut cu 31-24 de Extrem Baia Mare, a remizat cu Dinamo Braşov, 25-25, şi a pierdut în faţa echipei CSŞ Slobozia, cu 25-27. A doua semifinală, programată tot astăzi, de la ora 11.30, va fi între formaţiile Dinamo Braşov şi CSŞ 2 Baia Mare.