Au marcat: Cîţă ‘6 (p) / Bucă ’65, Jenaru ’90+4.
Târgovişte: Lunescu – Ţermure, Gîlcă, C. Anton, Oană – Adam, Fl. Anton, Cîţă, Necatu – Popescu, Ionică. Antrenor: Ion Constantin.
FC Drobeta: Hîrşu – Ciucu, Amzucu, Gheorghe, Trofin – Ignat (’57, C. Bucă), Mitici, Poenaru, Stroe – Crişan (’63, Jenaru), Ivan. Antrenor: Marian Bucurescu.
Au arbitrat: C. Florescu – C. Savu, D. Dumitriu.

Partida dintre FCM Târgovişte şi FC Drobeta a început, practic, de la 1-0 pentru gazde, ca urmare a penaltiului acordat uşor de arbitru, în minutul 5, la o intervenţie a lui Gheorghe. Prima repriză a aparţinut în totalitate gazdelor, însă, după ce antrenorul severinean Marian Bucurescu i-a introdus pe Bucă şi Jenaru, a apărut şi golul egalizator, înscris de primul dintre ei, în minutul 65. Finalul de meci i-a găsit pe jucătorii de la Târgovişte în jumătatea de teren severineană, însă cei care au înscris au fost tot oaspeţii, în minutul 94, pe contraatac, prin Jenaru.