15.9 C
joi, 23 mai, 2024
Știri de ultima orăSportReal s-a împiedicat de Mallorca

Real s-a împiedicat de Mallorca

Real Madrid a pierdut teren în lupta pentru titlu cu Barcelona, după ce a remizat la Mallorca, scor 1-1.

Oaspeţii au deschis scorul cu două minute înainte de pauză, prin olandezul Arjen Robben, care a primit o pasă de la compatriotul său, Wesley Sneijder.

Madrilenii au rămas în zece jucători din minutul 65, când Sergio Ramos a văzut al doilea cartonaş galben şi a fost trimis la vestiare de arbitrul Arturo Dauden Ibanez. Antrenorul gazdelor, Gregorio Manzano, a făcut o mutare inspirată în minutul 69, când l-a introdus pe teren pe Borja Valero, iar acesta a reuşit să egaleze trei minute mai târziu. Mai mult, Mallorca putea obţine victoria, dar Guiza a lovit transversala în minutul 83.

În altă partidă jucată sâmbătă seară, echipa lui Laurenţiu Roşu, Recreativo Huelva, a câştigat cu 1-0 la Pamplona, în faţa formaţiei Osasuna. Unicul gol al meciului a fost marcat de Sinama-Pongolle, în minutul 36.