10.6 C
Știri de ultima orăSportParaschiv a înscris pentru Rimini

Paraschiv a înscris pentru Rimini

Mijlocaşul român Sorin Paraschiv este unul dintre protagoniştii eşalonului al doilea din Italia. După ce a marcat etapa trecută pentru Rimini primul său gol în Serie B, fostul jucător al Stelei a recidivat sâmbătă după-amiază.
Rimini a trecut cu 2-0, în deplasare, de una dintre grupările considerate la începutul sezonului printre favoritele la promovare, Modena. Oaspeţii au deschis scorul la jumătatea reprizei secunde, prin Ricchiuti. Asaltul celor de la Rimini a continuat şi, după ieşirea de la cabine, Sorin Paraschiv a marcat în minutul 56, stabilind scorul final şi ajungând la cota doi în acest sezon.
Rezultatele înregistrate în etapa a 27-a din Serie B: Ascoli – Vicenza 1-0, Avellino – Chievo 1-1, Brescia – Bologna 2-0, Cesena – Albinoleffe 0-3, Frosinone – Spezia 4-2, Grosseto – Ravenna 2-1, Lecce – Piacenza 3-1, Mantova – Bari 1-1, Modena – Rimini 0-2, Treviso – Messina 6-2, Triestina – Pisa 0-1.
În clasament, pe primul loc se află Chievo, cu 57 de puncte, urmată de Bologna, cu 56, şi de Albinoleffe, cu 55.