16.2 C
Știri de ultima orăSportDoar CET mai speră

Doar CET mai speră

În ciuda zvonurilor potrivit cărora Cristi Achim este schimbat de la o zi la alta, acesta îşi continuă activitatea pe banca tehnică a echipei masculine BC Râmnicu Vâlcea. În ultimul joc disputat, BC Râmnicu Vâlcea a cedat cu scorul de 76-68 (43-33), pe terenul echipei ELBA Timişoara, în returul sferturilor din Cupa României. În tur, la Vâlcea, ELBA s-a impus cu 75-64 (44-35), asigurându-şi un loc în semifinalele competiţiei.
Echipa de baschet feminin CET Govora a întâlnit, pe teren propriu, în meciul tur din sferturile Cupei României, pe Universitatea Cluj, oaspetele reuşind să se impună cu scorul de 85-80. Pentru CET Govora au marcat: Florina Diaconu (19), Laura Bocoş (12), Luiza Voinea (4), Carmen Bagiu (10), Raluca Ungureanu (7), Jannina Simionica (24) şi Ana Chirilă (4). Pentru Cluj au marcat Florentina Ardelean (4), Cherrise Graham (17), Raluca Giurgiu (3), Andrea Pop (1), Andrea Orosz (4), Tasha Phlillips (24), Andrea Uţanu (12), Claudia Pop (20).