27.8 C
luni, 3 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportBărcăuan a dat-o în aţe

Bărcăuan a dat-o în aţe

Fundaşul român Cosmin Bărcăuan a marcat unul dintre golurile echipei sale, OFI Creta, în partida câştigată pe teren propriu cu scorul de 3-2 în faţa formaţiei Apollon Kalamaria, în prima etapă a campionatului Greciei. Issa a deschis scorul pentru OFI în minutul 61, iar oaspeţii au egalat cu numai opt minute înainte de final prin Goncalves. În minutul 87, Cosmin Bărcăuan a adus-o din nou pe OFI în avantaj, iar coechipierul său, Nwafor (’89), a înscris pentru 3-1. Spiridakis de la oaspeţi a redus din diferenţă în ultimul minut de joc.
Cu toate că a obţinut o victorie la limită, echipa lui Bărcăuan este lideră în Grecia după prima etapă, celelalte echipe care au obţinut victorii impunându-se numai cu 1-0 şi 2-1.