12.9 C
joi, 9 mai, 2024
Știri de ultima orăSport„Nico“, doar sapte minute pe teren

„Nico“, doar sapte minute pe teren

Atacantul Daniel Niculae nu a jucat decât sapte minute in partida pe care echipa sa, Auxerre, a câstigat-o pe teren propriu, cu scorul de 1-0, in fata formatiei Lens, a doua clasata in Ligue 1 inaintea etapei a 29-a. „Nico“, care a marcat trei goluri in 22 de meciuri jucate in actuala stagiune, a fost introdus pe teren de antrenorul Jean Fernandez in minutul 83, in locul lui Akale. Golul gazdelor a fost inscris de Kahlenberg, in minutul 17. Auxerre are 41 de puncte si ocupa locul al zecelea in clasament.

Paris Saint Germain a continuat sa-si dezamageasca propriii fani si duminica, pierzând cu 1-0 intâlnirea disputata pe terenul formatiei Rennes. Singurul gol al meciului a fost marcat de Briand (’76). Parizienii ocupa acum penultimul loc in clasament, al 19-lea.