19 C
joi, 2 mai, 2024
Știri de ultima orăSportRomânii Bursei, umiliti de Fener

Românii Bursei, umiliti de Fener

Mijlocasii români Cornel Frasineanu si Daniel Pancu au fost titulari in meciul pierdut de Bursaspor, sâmbata, pe teren propriu, cu scorul de 0-4 (0-0), in fata formatiei Fenerbahce, in etapa a 25-a a campionatului Turciei. Fostul jucator al Universitatii Craiova, Cornel Frasineanu, a fost integralist in disputa cu Fener, in timp ce ex-rapidistul Pancu a jucat pâna in minutul 54, când a fost schimbat cu Eser Yagmur.

Partida de la Bursa a fost marcata de incidente in tribune, cinci persoane fiind arestate in urma unor altercatii care au avut loc in minutul 35, intre doua factiuni de sustinatori ai echipei Fenerbahce. Fanii au rupt scaune si le-au aruncat unii in ceilalti. Trei suporteri au fost raniti, iar unul dintre acestia, aflat in stare grava, a fost transportat la spitalul din Bursa.

In alta partida din campionatul Turciei, Gaziantepspor, cu Giani Kirita integralist, a invins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Caykur Rizespor.