13.4 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportEnergo, invinsa la Cluj

Energo, invinsa la Cluj

Energoconstructia Craiova nu a reusit sa se impuna in fata celor de la Clujana Cluj-Napoca, pierzând cu 1-3 meciul restanta programat miercuri seara. Singurul gol al craiovenilor a fost marcat de Florescu in prima repriza. La pauza, scorul a fost 1-1, insa dupa timpul de odihna partida a luat o turnura neasteptata. Mai intâi, un jucator de la gazde a primit rosu, insa la câteva minute si Energo a trebuit sa suporte consecintele eliminarii portarului Rizan, situatia echilibrându-se din punct de vedere numeric. Cu toate acestea, gazdele au reusit sa profite de schimbarea fortata dintre buturile oltene, portarul Bors fiind invins de doua ori pâna la expirarea timpului regulamentar de joc. Energoconstructia a evoluat in formula: Rizan – Pantelimon, Cioboiu, S. Chivu, Bugala. Pe parcursul jocului au mai intrat: Bors (portar), Florescu, Apostol, Rotaru, Mihalache si A. Luta.

Urmatorul meci pentru echipa antrenata de Valentin Nistoran va avea loc duminica, in deplasare, când craiovenii vor da piept cu cei de la United Galati.