19.5 C
joi, 16 mai, 2024
Știri de ultima orăSportValencia a invins pe Betis

Valencia a invins pe Betis

FC Valencia a debutat cu dreptul in noua editie a campionatului Spaniei, invingând sâmbata seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, formatia Betis Sevilla. Fernando Morientes a marcat primul gol al „liliecilor“ in minutul 33. La opt minute de la reluare, atacantul oaspetilor, Xisco, a reusit sa-l invinga pe Canizares si scorul a devenit 1-1. Golul victoriei gruparii de pe „Mestalla“ a fost inscris in minutul 61 de mijlocasul Raul Albiol.

Câteva dintre meciurile primei etape s-au disputat aseara, iar restul sunt programate astazi si mâine: Osasuna – Getafe, Real Madrid – Villarreal, Recreativo Huelva – Real Mallorca, Racing Santander – Atletico Madrid, Deportivo La Coruna – Real Zaragoza, Espanyol Barcelona – Nastic Tarragona, Athletic Bilbao – Real Sociedad, Celta Vigo – FC Barcelona, FC Sevilla – Levante.