11.4 C
miercuri, 29 mai, 2024
Știri de ultima orăSportChivu a fost laudat de iberici

Chivu a fost laudat de iberici

Fundasul român Cristian Chivu (foto) a fost laudat de presa spaniola, cu toate ca echipa sa, AS Roma, a pierdut, sâmbata seara, cu scorul de 2-0, meciul amical disputat pe „Mestalla“, cu Valencia, dotat cu trofeul „Naranja“. Golurile au fost marcate de Silva, in minutul 40, si Albelda, in minutul 85.

Cristian Chivu a iesit de pe teren in minutul 59, in locul lui intrând Alvarez, dar cotidianul Marca a remarcat ca apararea Romei a fost mai solida cât timp fundasul român s-a aflat pe gazon. Alt cotidian sportiv, AS, a avut cuvinte de lauda pentru capitanul nationalei României: „Chivu a fost complet. A stralucit in aparare, a participat la atacuri si a dat de inteles ca Real Madrid nu ar gresi daca l-ar transfera“.