28.3 C
sâmbătă, 15 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportCodrea a jucat o repriza

Codrea a jucat o repriza

Mijlocasul român Paul Codrea a evoluat 45 de minute pentru echipa sa, US Palermo, in meciul amical câstigat marti seara, cu 3-0, in fata formatiei Lecce. Golurile echipei antrenate de Francesco Guidolin au fost marcate de Caracciolo (’21), Simplicio (’32) si Biava (’89). Codrea a fost inlocuit la pauza.

Tehnicianul sicilian a folosit in cele 90 de minute doua formule de echipa. Jucatorul român a evoluat in linia mediana, alaturi de Diana, Munari, Di Michele si Simplicio, intr-un sistem 4-3-2-1. Spre sfârsitul primei parti, Paul Codrea s-a ciocnit dur cu mijlocasul Mingozzi, jucatorul lui Lecce parasind terenul accidentat.

Palermo: Fontana – Cassani, Barzagli, Rinaudo, Conteh – Diana, Munari, Codrea – Di Michele, Simplicio – Caracciolo (repriza I); Agliardi – Zaccardo, Dellafiore, Biava, Pisano – Tedesco, Corini – Brienza, Bresciano, Gonzalez – Godeas (repriza a II-a).