19 C
duminică, 16 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportAuxerre, invinsa la Belgrad

Auxerre, invinsa la Belgrad

AJ Auxerre, echipa franceza la care este legitimat atacantul român Daniel Niculae, a fost invinsa marti seara, in deplasare, cu 1-0 (1-0), de OFK Belgrad, in prima mansa a turului doi preliminar al Cupei UEFA. Unicul gol al meciului, disputat in fata a numai 300 de spectatori, a fost inscris de mijlocasul Milos Bajalica, in minutul 30. Niculae a fost titular la francezi, a ratat cea mai importanta ocazie a echipei sale si a fost inlocuit de Traore, in minutul 72. Returul acestei intâlniri se va disputa pe 24 august, in Franta.

In alta partida din aceeasi faza a Cupei UEFA, formatia cipriota antrenata de Ioan Andone, Omonia Nicosia, a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu bulgarii de la Litex Loveci.