28.4 C
miercuri, 12 iunie, 2024

Cu alcool la meci

Ultima partida din cadrul etapei a 21-a, dintre Universitatea „Constantin Brâncusi“ si Stiinta Turburea, s-a incheiat in minutul 70, oaspetii retragându-se de pe teren la scorul de 3-0 in favoarea „studentilor“. Jucatorii din Turburea au protestat astfel impotriva brigazii de arbitri. Un fapt unic pe terenul de fotbal s-a petrecut in minutul 41, jucatorul oaspetilor, Constantin Hanganu, fiind eliminat deoarece a consumat bauturi alcoolice in timpul partidei. Centralul Alin Trocan l-a observat si i-a aratat cartonasul rosu, fiind expluzat din incinta terenului si delegatul echipei care-l „aprovizionase“ pe fotbalist. Astazi, de la ora 12.00, este programat primul joc al etapei a 22-a, Rostramo Târgu Jiu – Parângul Sadu, in timp ce restul partidelor se desfasoara mâine, de la aceeasi ora: Ticleni – Farcasesti, Dragotesti – Câlnic, Tismana – Universitatea Târgu Jiu, Turburea – AS Stejari, Balesti – Catunele, Negomir – Stanesti, Pestisani – Dragutesti.