15.1 C
miercuri, 22 mai, 2024
Știri de ultima orăSportReyes si Viera vor lipsi

Reyes si Viera vor lipsi

La startul partidei programata miercuri, la Londra, vor lipsi doi jucatori importanti, câte unul in fiecare tabara. Gazdele nu vor putea conta pe spaniolul Jose Antonio Reyes, care a primit al treilea cartonas galben in competitie, in partida de pe „Delle Alpi“ cu Juventus, din mansa a doua a sferturilor de finala. In schimb, Villarreal va fi lipsita de aportul portarului uruguayan Sebastian Viera, la rândul lui suspendat, dupa ce a primit un averisment in minutul 90+4 al intâlnirii retur cu Inter Milano. Antrenorul spaniolilor, Manuel Pellegrini, ii va oferi astfel sansa sa joace titular argentinianului Mariano Barbosa, folosit foarte rar de când se afla in lotul echipei Villarreal. Acesta a fost titular, vineri seara, la partida de campionat cu Barcelona (0-1), tocmai pentru a se acomoda cu noul statut de titular. De la Arsenal, sunt pasibili de suspendare Mathieu Flamini si Kolo Toure, in cazul in care vor lua „galben“ pe „Highbury“, in timp ce de la oaspeti trebuie sa evite un avertisment Gonzalo Rodriguez, Marcos Senna, Juan Pablo Sorin si Alessio Tacchinardi, pentru a putea juca si in meciul retur.