16.7 C
marți, 30 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportStinga, multumit de prima repriza

Stinga, multumit de prima repriza

La conferinta de presa, antrenorul oaspetilor, Petre Gigiu, a recunoscut ca Universitatea a fost cu o clasa peste echipa sa si a dat vina pe problemele de la clubul sau, dar si pe anumiti jucatori „care nu au jucat la capacitate maxima“. „Ar fi fost pacat ca Universitatea, care a câstigat
intr-o maniera categorica pe teren, sa piarda acest meci din cauza unor probleme tehnice la nocturna, mai ales ca are echipa si merita sa promoveze“, a spus Gigiu. De cealalta parte, Ovidiu Stinga a precizat ca a fost multumit doar de prima repriza, când echipa a marcat de cinci ori in poarta Astrei, insa a gasit si o scuza pentru jocul mai slab din mitanul secund. „Era greu ca la scorul de 5-0, cu trei schimbari in echipa si o pauza atât de lunga, sa-i mai tin pe jucatori cu picioarele pe pamânt“, a spus Stânga.